ZYRTARE/ Arrihet marrëveshja, Pep Guardiola merr vendimin e rëndësishëm

0
22

Nuk ka më dyshime. Pep Guardiola do të vazhdojë gjatë punën e tij në pankinën e Manchester City. Trajneri spanjoll dhe klubi anglez kanë gjetur gjuhën e parbashkët, duke zgjatur në kohë bashkëpunimin. Guardiola firmosi kontratën e re deri në vitin 2023.

Ka qenë vetë klubi i Manchester City që ka zyrtarizuar rinovimin me anë të një njoftimi për mediat. Pavarësisht se rezultatet në këtë sezon nuk kanë qenë nga më të mirat, tekniku ka mbështetjen e drejtuesëve të klubit.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here