Djali 6-vjeçar i reperit Flo Rida ndodhet në njësinë e kujdesit intensiv me lëndime të rënda pasi u rrëzua nga dritarja e një apartamenti të katit të pestë në New Jersey.

 

Ish-i i reperit, Alexis Adams, tha në një padi civile të ngritur së fundmi dhe të siguruar nga Page Six, se incidenti ndodhi më 4 mars dhe la fëmijën e tyre, Zohar Dillard, shtruar në spital me fraktura në legen dhe këmbën e tij të majtë, një mëlçi të plagosur, mushkëri të shembur dhe gjakderdhje të brendshme.

 

Adams pretendoi se ndërtesa e Jersey City kishte instaluar dritare me “mbrojtës me madhësi të gabuar”, duke paraqitur “një gjendje të rrezikshme” që bëri që djali i saj – i cili lindi me një çrregullim të rrallë neurologjik – të binte “në trotuarin e betonit poshtë”.

 

Padia përmend pronarët dhe menaxherët e kompleksit të apartamenteve, një kompani ndërtimi, një instalues dritaresh dhe të tjerë si të pandehur.

 

“Si një nënë beqare për një fëmijë me nevoja të veçanta, kjo ndihet si një makth. Zemra ime është thyer në një milion copë”- tha Adams në një deklaratë për “News12 New Jersey”.

 

Ajo vijoi: “Jam e shkatërruar, e zemëruar dhe po përpiqem të pajtohem me faktin se fëmija im i vetëm ka pësuar lëndime të rënda për shkak të neglizhencës së qëllimshme të pronarit tonë dhe të tjerëve të përfshirë në dështimin për të marrë masat e nevojshme të sigurisë.”

 

Ajo po kërkon dëmshpërblim, tarifat e avokatit dhe pagesën e faturave mjekësore të djalit të saj.

 

Flo Rida, i cili njihet më së shumti për këngët hit duke përfshirë “Low” dhe “Right Round”, nuk ka folur publikisht aksidentin.