Politikë

Basha prezanton ndryshimet në logon e PD: Demokratët Euroatlantikë

Pas përfundimit të mbledhjes me Kryesinë dhe Kolegjin e Kryetarëve, në të cilën u vendos për rekurs të vendimit të Gjykatës të Apelit në Gjykatën e Lartë, Lulzim Basha ka prezantuar shtesën që i është bërë logos së Partisë Demo...

Advertisement

Bota dhe rajoni

Shënohet Dita Olimpike në Kosovë

Disa qindra nxënës nga tetë shkolla ​​fillore të Prishtinës morën pjesë sot në kremtimin e Ditës Olimpike të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK).Nxënës...

Presidenti Erdoğan takohet me Presidentin e EBA-së Al Nahyan

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan u takua në Itali me Presidentin e Emirateve të Bashkuara Arabe Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan. Në takim u trajtuan marrëdhëniet midis Tü...

Gjigandi turk i mbrojtjes nënshkruan marrëveshje ndërkombëtare prej 79,2M $

Gjigandi turk i mbrojtjes Aselsan ka njoftuar se ka nënshkruar një marrëveshje shitjeje ndërkombëtare me vlerë 79,2 milionë dollarë, me klientë në Azi dhe Lindjen e Mesme...

Zonja e Parë e Türkiyes vizitoi muzeun Prado në Spanjë

Zonja e Parë e Türkiyes Emine Erdoğan vizitoi të enjten Muzeun Prado në Madrid së bashku me Maria Begona Gomez Fernandez, gruan e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez.Ajo sho...

Shëndeti

Koçiu: Autoemoteka lëvizëse i shtohet Qendrës Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut

Autoemoteka lëvizëse  i shtohet Qendrës Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut  duke përmirësuar ndjeshëm kapacitetet, falë mbështe...