Një incident i rëndë është shënuar në ndeshjen e volejbollit për femra U-18 mes Korçës dhe Dinamos.

 

 

Trajneri i korçareve, Romeo Xega teksa kishte grumbulluar ekipin, i qëllon me shuplakë njërës prej lojtareve, ndërsa i bërtet.

 

Volejbollistja që është gjuajtur nga trajneri quhet Rovena Gengo.