Disa kamionë janë të parkuar në mes të rrugëve në hyrje dhe dalje të Leposaviçit.

 

 

Strukturat ilegale kanë lëshuar alarm në orën 12:00, i cili cili është ndërprerë pas 30 minutave.

 

KosovaPress mëson se dhjetëra serbë janë mbledhur edhe para kësaj komune për të kundërshtuar hyrjen e kryetarit të ri.

 

 

Situata më e tensionuar është në Zveçan, ku serbët kanë djegur disa makina të policisë.

 

Kurse, Policia ka ndërhyrë me gaz lotsjellës, pasi serbët tentuan të hyjnë në objektin e komunës.