Dy kosovarë janë sulmuar mbrëmë në rrugën “Mbreti Pjetër” në Mitrovicën e Veriut.

 

Sipas policisë, ata dyshohet se janë sulmuar nga rreth 20 persona.

Një nga viktimat është dërguar për trajtim mjekësor.

 

“Dy viktimat meshkuj shqiptarë/kosovarë kanë raportuar se janë sulmuar fizikisht nga 15-20 persona të panjohur, ku në mesin e tyre disa kishin qenë me maska. Si pasojë e sulmit njëri prej viktimave ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftimin e policisë.