Pamje rrëqethëse vijnë nga Maroku, e cila u godit nga një tërmet vdekjeprurës mbrëmjen e së premtes.

 

Në mediat e huaja po qarkullon një video, ku tregon një burrë që nxjerr nga rrënojat një bebe të porsalindur. Thuhet se foshnja është dërguar në spital, ku po merr dhe kujdes mjekësor.

 

Nga tërmeti i fuqishëm që goditi Markoun kanë huimbur jetën më shumë se 2 mijë persona, ndërkohë ekipet e kërkim shpëtimit po punojnë për gjetjen e perosnave të zhdukur nënë rrëoja.