George Lanthimos dhe “Poor Things” ishin fituesit e mëdhenj të Golden Globe. Krahas personave të nderuar me çmime, vëmendje kanë marrë edhe veshjet e disa personazheve të famshëm.

Me fustane mbresëlënëse, disa me diamant, disa me temina dhe disa me modele të çuditshme, emrat e mëdhenj të Hollivudit, si Jennifer Lopez, Taylor Swift, Selena Gomez dhe Emily Blunt, ranë në sy të të pranishmëve.

Në sy ra Rosamund Pike, e cila u shfaq me një krijim Dior në të zezë, që tërhoqi vëmendjen.

Lopez e veshur me rozë, Julianne Moore veshi një fustan ngjyrë të kuqe dhe Margot Robbie kishte veshur një fustan Armani në ngjyrat Barbie. Së fundmi, Heidi Klum bëri një paraqitje madhështore me një fustan të kuq voluminoz.