Selena Gomez do të luajë Linda Ronstadt në një film biografik, sipas agjencive ndërkombëtare.

Këngëtarja e popit dhe ylli i “Only Murders in the Building” zbuloi planet e saj duke postuar një foto të kujtimeve të Linda Rodstad të vitit 2013 “Simple Dreams” në një postim në Instagram.

Filmi biografik muzikor është në prodhim, me menaxherin e Ronstadt, John Boylan, producent dhe James Keats, i cili prodhoi dokumentarin 2019 Linda Ronstadt: The Sound of My Voice.

Nuk janë bërë të ditura detaje të tjera rreth kastit.

Linda Rodstad është një këngëtare legjendare e rock ‘n’ roll dhe latine, albumet e viteve 1970 të së cilës ‘Heart Like a Wheel’ dhe ‘Simple Dreams’ arritën sukses të jashtëzakonshëm dhe fituan vlerësime të ndryshme.

Gjatë karrierës së saj ajo fitoi 11 Grammy dhe u nderua nga Akademia e Regjistrimit të Amerikës dhe Akademia e Regjistrimit të Muzikës Latine. Rodchand dhe Gomez janë të dyja me origjinë meksikane.