Prej disa javësh ka pasur zëra për një krizë të dyshuar mes Chiara Ferragni dhe Fedez.

E para, e cila ende po ndjen efektet e rënies së popullaritetit për shkak të pasojave të 'Pandoro-gate', ka publikuar në mediat sociale postime vetëm, fëmijët e saj Leone dhe Vittoria, qenin, motrat e saj Francesca dhe Valentina Ferragni dhe nëna e saj Marina. Mungesa e madhe: Fedez.

Edhe reperi nga ana e tij prej disa kohësh nuk kishte publikuar me bashkëshorten e tij. Prej këtu rrodhën thashethemet për distancën mes dy bashkëshortëve.
Pasi ishte në Miami për angazhimet profesionale, Fedez u kthye në Milano pikërisht në kohën e Shën Valentinit, duke u përgatitur për të kaluar ditën e të dashuruarve në shoqërinë e gruas dhe fëmijëve të tij.

Në Instagram, në fakt, reperi ka publikuar (ndër të tjera) një Story në të cilën shihet Chiara Ferragni duke luajtur me të voglën Vittoria. Vetë sipërmarrësja dixhitale ndau një video të xhiruar brenda mureve të penthouse milanez, e cila filmon Leo dhe Vitto ndërsa ata po argëtohen duke kërcyer në divan. Në sfond dëgjohet zëri i Fedez.

Një shenjë se të dy janë bashkë, të ribashkuar nën të njëjtën çati me fëmijët e tyre.

Vitin e kaluar, pikërisht në ditën e Shën Valentinit, Chiara Ferragni dhe Fedez po përballeshin me një tjetër krizë martesore, për shkak të mënyrës se si reperi kishte menaxhuar praninë e tij në Sanremo, duke e puthur reperin Rosa Chemical, me skandalin e lidhur dhe zhgënjimin e bashkëprezantueses së atëhershme të Festivalit Chiara Ferragni.