Dua Lipa thuhet se ka gjetur dashurinë me regjisorin francez Romain Gavras. Ylli i popit u pa duke dalë nga një festë pas festës BAFTA në Londër me regjisorin pranë saj, e të dy bashkë u futën në një makinë.

 

Sipas një burimi për Mirror, u zbulua se ata janë takuar në heshtje për disa muaj dhe e kanë prezantuar njëri-tjetrin me rrethet e tyre të ngushta të miqve gjatë sezonit festiv.

 

ipa është beqare pas ndarjes nga modeli Anwar Hadid në fund të vitit 2021, ndërsa Gavras ishte në një lidhje me Rita Orën për 6 muaj para se të konfirmonte ndarjen e tyre në mars të vitit 2021. Regjisori ka qenë më parë në lidhje me reperen MIA dhe ka xhiruar disa nga videoklipet e saj.

 

Djali i regjisorit grek fitues të çmimit Oscar, Kostas Gavras, Romain është i njohur për punën e tij krijuese dhe kjo thuhet se rezonon me Lipën, e cila gjithashtu vjen nga një prejardhje krijuese si kantautore. 

 

Dua dhe Rita dikur ishin shoqe të ngushta, pasi të dyja kishin ndjekur shkollën e teatrit ‘Sylvia Young’ në Londër, por thuhet se janë ndarë në vitet e fundit për shkak se Dua pretendon se Rita nuk e ndihmoi në rrugëtimin muzikor.

 

Rivaliteti u përkeqësua kur ish-i dashuri dhe bashkëpunëtori i Orës, DJ Calvin Harris, punoi në këngën e Lipës “One Kiss” në vitin 2018. Rita Ora që atëherë ka gjetur dashurinë me regjisorin nga Zelanda e Re Taika Waititi, me të cilën u martua fshehurazi vitin e kaluar.