Kate Middleton di se si është të veshësh të njëjtën veshje vazhdimisht, veçanërisht kur bëhet fjalë për një pallto të modifikuar.

 

Aftësia e Kate për t’u dhënë jetë pjesëve të njohura të modës është bërë një shenjë dalluese e stilit të saj, pavarësisht nëse ajo ka veshur xhaketa apo fustane, apo duke përsëritur këpucët e saj elegante. Kështu të shtunën e kaluar, ndërsa shikonte një ndeshje ragbi në Stadiumin Principality të Cardiff-it, Kate Middleton bëri pikërisht këtë.

 

Për të ndjekur ndeshjen e Anglisë kundër Uellsit së bashku me Princin William, Middleton veshi një pallto Catherine Walker të cilën e kishte veshur më parë gjatë turneut mbretëror të Skandinavisë në 2018.

 

Për këtë paraqitje të fundit në Cardiff, Middleton e kompletoi këtë veshje me një çantë të bardhë Amberley Mulberry, një palë çizme komode Aquatalia dhe vathë ari të bardhë dhe diamanti Mappin & Webb.

 

Modeli i guximshëm i kuq dhe i bardhë i zhanrit të kujtonte qartë një nga veshjet e preferuara të Princeshës Diana, një xhaketë elegante dhe një fund Moschino që ajo veshi në pagëzimin e Princeshës Eugenie në dhjetor 1990.