Jennifer Lopez dhe Ben Affleck raportohet se janë ndarë nga njëri-tjetri, ndërsa thashethemet për divorc janë të ndezura.

Një burim i tha “Entertainment Tonight” të hënën se Lopez dhe Affleck “po jetojnë jetë të ndara”, por “ende nuk janë divorcuar zyrtarisht”.

“Në këtë pikë, ata thjesht po bëjnë gjënë e tyre”, tha burimi. “Ata e nisën këtë marrëdhënie shumë optimistë dhe besonin se gjërat mund të ndryshonin, por nuk kanë ndryshuar”.

Gjatë fundjavës, media të shumta raportuan se çifti vendosi ‘çekiçin’ në rezidencën e tyre prej 60 milionë dollarësh në Beverly Hills, Kaliforni – vetëm një vit pasi bleu pronën.

Lopez dhe Affleck blenë shtëpinë me 17 dhoma gjumi dhe 30 banjo me para në dorë për 60.85 milionë dollarë në maj 2023. Sipas TMZ, ata po kërkojnë ta shesin” rreth 65 milionë dollarë”.

Image

Ndërsa Affleck thuhet se filloi të jetonte në një shtëpi në Brentwood në mes të majit, këngëtarja gjithashtu kohët e fundit filloi “të kërkojë shtëpinë dhe blerjen e saj”, tha burimi.

Ai shtoi gjithashtu se ylli 54-vjeçar është ” mbështetur tek ” nëna e saj, motrat Linda dhe Leslie Ann dhe fëmijët e saj binjakë 16-vjeçarë, Max dhe Emne, gjatë kësaj “periudhe tranzicioni”.

Në fakt, Lopez e anuloi turneun e saj “This Is Me… Live |” The Greatest Hits” për të kaluar kohë me “ fëmijët e saj, familjen dhe miqtë e ngushtë” , siç përmendi ajo.

Aktori i “Argo”, nga ana e tij, është mbështetur gjithashtu te njerëzit e dashur për ta kaluar atë në kohë të vështira – duke përfshirë mikun më të mirë Matt Damon./BalkanWeb