Fëmijët e Princit Harry dhe Meghan kanë marrë zyrtarisht titujt mbretërorë.

 

 

Lilibet dhe vëllai i madh Archie u renditën si princ dhe princeshë në faqen e internetit të familjes mbretërore që nga mëngjesi i së enjtes. Ndryshimi pason pagëzimin e Lilibet javën e kaluar, në të cilën Harry dhe Dukesha e Sussex-it iu referuan vajzës së tyre si “Princesha Lilibet”, duke treguar për herë të parë se dy fëmijët e tyre do të njiheshin publikisht me titujt e tyre mbretërorë.

 

Princesha Lilibet Diana u pagëzua të premten nga Rev. John Taylor, Dioqeza Episkopale e Los Anxhelosit, konfirmoi të mërkurën një zëdhënës i Harry-t dhe Meghan-it. Princesha e re do të mbushë 2 vjeç në qershor dhe Archie 4 këtë pranverë.

 

 

Kishte disa spekulime nëse Princi Harry dhe Meghan do të përdornin titujt mbretërorë për fëmijët e tyre pasi të largoheshin si anëtarë të lartë të familjes mbretërore. Vendimi nënkuptonte se ata nuk do të përdornin më titujt e “madhërisë mbretërore” dhe do të ndalonin marrjen e fondeve publike.