Lionel Messi dhe Sergio Ramos luajtën ndeshjet e tyre të fundit për Paris St-Germain, ku kampionët e Ligue 1 u mundën nga nga Clermont me rezultatin 2-3.

Ish-sulmuesi i Barcelonës, Messi, humbi disa raste për të shtuar 32 golat e tij të shënuar në 75 ndeshje. Ashtu si ish-mbrojtësi i Real Madridit, Ramos edhe atij i skadon kontrata dhe do të largohet nga klubi këtë verë.

Al Hilal i Arabisë Saudite dhe skuadra e Major League Soçer Inter Miami janë dy nga destinacionet e mundshme për argjentinasin Messi.

Ndërkohë, të gjithë lojtarët e PSG-së mbanin emrin e Sergio Rico-s në pjesën e pasme të bluzave të tyre, si dhe numrin e tyre të skuadrës. Portieri i Paris St-Germain, Rico është në spital në vendlindjen e tij, Spanjë pas një aksidenti me kalërim, një ditë pasi ata fituan titullin fundjavën e kaluar. Tifozët shfaqën pankarta për të para fillimit dhe një duartrokitjeje në minutën e 16-të, që është pikërisht numri i fanelës së tij të skuadrës.