Dy fëmijë pesëvjeçarë janë gjetur të vdekur në shtretërit e tyre pasi nëna e tyre u hodh nga një urë për të vdekur në atë që hetuesit besojnë të jetë një vrasje tragjike e më pas vetëvrasje. Catorreia Hutto, 31 vjeç, u pa duke vozitur drejt një liqeni në Oviedo të Floridas të premten në mëngjes, ku doli nga makina e saj dhe u pa duke u hedhur nga ura. Trupi i saj u nxor nga uji nga një peshkatar lokal.

 

 

Vetëvrasja shkaktoi një kontroll për mirëqenien e binjakëve pesëvjeçarë të Hutto-s, të cilët u zbuluan të vdekur në shtretër në shtëpinë e tyre, raportoi NBC. Deputetët gjetën një armë në tokë në shtëpinë e Huttos, ku u gjetën binjakët por hetuesit nuk gjetën ndonjë shenjë të dukshme të traumës në trupat e tyre.

 

 

Ekzaminuesi mjekësor ende nuk ka kryer teste toksikologjike për të përcaktuar shkakun e vdekjes. Sipas dëshmitarit që telefonoi policinë – Hutto u ngjit nga dritarja e sediljes së pasagjerit pasi parkoi makinën e saj në urë në liqenin Jesup dhe më pas u hodh. Binjakët, Ahmed dhe Ava Jackson, ishin me nevoja të veçanta. Djali dhe vajza e vogël nuk kishin shkuar në shkollë që nga 13 tetori.

 

Sipas hetuesve, shtëpia nuk kishte shumë ushqime ose mobilje, çka nënkuptonte se familja ishte në vështirësi të mëdha financiare. Zyra e Departamentit të Sherifit të Qarkut Seminole tha se seria e ngjarjeve përshtatet me përshkrimin e një vrasje-vetëvrasjeje. Hutto e kishte blerë shtëpinë e saj përmes një shoqate bamirësie jofitimprurëse, Habitat for Humanity, e njohur për ndërtimin e shtëpive për njerëzit që nuk mund t’i përballojnë ato.

 

Nëna e Hutto-s zbuloi se vajza e saj ishte përballur me një betejë të përjetshme me depresionin, por nuk kishte shenja të jashtme apo raporte shqetësuese. Nëna e dy fëmijëve kishte punuar për një agjenci të përkohshme dhe ishte parë në punë vetëm disa ditë më parë.