Chuck Norris ka qenë i famshëm në filmat e viteve 1970, por në fillim të viteve 2000 ai fitoi edhe më shumë popullaritet, duke arritur të bëjë që i gjithë interneti të flasë për të.

Ishte koha kur kishte meme të panumërta dhe batuta për forcën e përtejme dhe aftësitë fizike të aktorit, madje edhe sot fansat e tij i referohen shpesh atij në çdo rast.

Norris u bë i njohur për filmat aksion që shfaqën aftësinë e tij në artet marciale. Ai është i njohur për filmat Delta Force, Missing in Action dhe u shfaq përkrah Bruce Lee në The Way of the Dragon. Nga viti 1993 deri në 2001, ai luajti në proceduarin e policisë Walker, Texas Ranger.

Ylli tani 83-vjeçar e ndaloi aktrimin në vitin 2005 pas filmit televiziv Walker, Texas Ranger: Trial by Fire dhe filmit The Cutter. Më vonë ai u kthye shkurtimisht në ekranin e madh në vitin 2012, me një rol në The Expendables 2. Në 2015, ai huazoi zërin e tij për The Goldbergs dhe në 2020, ai pati një rol në Hawaii Five-0.

Megjithatë, me 1.5 milionë ndjekës në Instagram, Chuck Norris ishte sikur të mos ishte larguar kurrë nga sytë e publikut, por bën një jetë të qetë dhe të shëndetshme siç e ka theksuar në intervista, përkrah bashkëshortes së tij të dashur, Gina O’Kelly.

Shikoni si duket sot Chuck Norris dhe cila është arsyeja e vërtetë që ai u tërhoq nga bota magjepsëse e Hollivudit.

foto galeri