Siç shpjegoi, J.Lo vuajti për vite me radhë para se të rindezte romancën e saj me Ben Affleck, me të cilin ishte fejuar në fillimet e hershme para ndarjes së tyre në 2003.

Pra, çfarë shkoi keq në marrëdhënien e tyre herën e parë?

“Unë dhe Beni, u ndamë tre ditë para dasmës sonë,” i thotë Lopez një grupi njerëzish. “Ne kishim planifikuar një dasmë të madhe — 14 shoqërues dhe shoqëruese të nuses, dhe tre ditë më parë thjesht u shkatërruan nga presioni i madh.”

Ben i bëri jehonë ndjenjës, duke ndarë në dokumentin e Amazon Prime se arsyeja pas ndarjes ishte “vëmendja e madhe rreth jetës sonë private”.

Megjithatë, çifti ranë dakord që anulimi i martesës së tyre të parë i çoi ata në një udhëtim të vetë-zbulimit, një udhëtim që përfundimisht i ndihmoi të kryqëzonin rrugët përsëri kur u ribashkuan në vitin 2021. Ata u martuan në një ceremoni në Las Vegas në korrik 2022, përpara se të thoshin “Po” në një martesë në Georgia muajin e ardhshëm.
“Për gjithë ato vite, ishte vërtet e vështirë sepse nuk ndjeva se humba dashurinë e jetës sime, por ndjeva sikur humba shokun më të mirë që kam pasur ndonjëherë”, kujtoi Jennifer për kohën e tyre të ndarë. “Dhe nuk mund të flisja për kaq shumë vite, dhe kjo ishte pjesa më e vështirë.”
Duke pranuar se ishte “e zemëruar” me Benin për një kohë, fituesja e Grammy vazhdoi: “Por kjo zemërthyerje na vendosi të dyve në një rrugë për të kuptuar veten për të qenë njerëz më të mirë.”
Gjatë asaj periudhe, Jennifer solli në jetë binjakët e saj 16-vjeçarë Max dhe Emme, me ish-bashkëshortin Marc Anthony. Ndërkohë, Ben mirëpriti fëmijët Violet, 18, Seraphina, 15 dhe Samuel, 11 vjeç, me ish-bashkëshorten Jennifer Garner.
Për J.Lo, ajo gjeti paqen pasi fali Benin dhe veten për çështjet e tyre të së kaluarës.
“Ndjehem sikur dola nga ana tjetër”, tha ajo në dokumentar. “Unë ia kam dalë. Kam bërë diçka të mirë në jetën time. Jam krenare për këtë.”