Një 26 vjeçar i shpallur në kërkim në Sarandë është arrestuar nga policia. Në pranga ka rënë Edlor Omeri, të cilin gjykata e Rrethit Gjyqësor të Sarandës e kishte dënuar me 3 vite dhe 4 muaj burg për veprën penale “Prodhim dhe shitja e lëndëve narkotike”.

26 vjeçarit, në vitin 2020, gjatë kontrollit fizik  shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan një sasi lëndë narkotike kanabis.