Liga e Kombeve ka zhvilluar mbrëmjen e së premtes ndeshjet e treta në Ligat A. B dhe C. Në këto duele bie në sy barazimi i Holandës dhe triumfi i Gjermanisë.

Në Ligën A, Gjermania mori tri pikë në udhëtim me Bosnjën e Hercegovinën duke e mposhtur 1-2. Undav shënoi te Gjermania dopietë në minutat 30-të dhe 36-të, ndërsa Dzeko shkurtoi në pjesën e dytë, por pa mundur t'i jepte pikë të tijve.

Në Budapest, Hungaria dhe Hollanda barazuan 1-1. Sallai shënoi për vendasit, ndërsa shtatë minuta nga fundi ishte Dumfries që barazoi.

Në Ligën B tri pikë për Çekinë që mundi 2-0 Shqipërinë, Turqia mposhti 1-0 Malin e Zi si edhe Ukraina që fitoi 1-0 kundër Gjeorgjisë. Në Ligën C Estonia mundi 3-1 Azerbajxhanin, ndërsa Sllovakia dhe Suedia barazuan 2-2.