Real Madrid ka arritur marrëveshje me klubin gjerman për të nënshkruar me yllin 19-vjeçar të Borussia Dortmundit, Jude Bellingham.

 

Marrëveshja nuk është nënshkruar ende dhe kanë mbetur vetëm disa pengesa. Bellingham, 19 vjeç, pritet t'i nënshtrohet një kontrolli mjekësor në ditët në vijim.

 

Sipas lajmeve nga "The Athletic", shumë skuadra, mes tyre edhe Manchester City, kanë shfaqur interes për Bellinghamin, të cilin Real Madridi e ka bërë pjesë të tij.

 

Thuhet se Real Madrid do t'i paguajë Borussia Dortmundit më shumë se 100 milionë euro për Jude Bellingham.