Rreth një muaj pasi Lionel Messi mbërriti në MLS , te Inter Miami, argjentinasi ende nuk është prezantuar. Por të premten, në një njoftim për shtyp, klubi amerikan bëri të ditur se sulmuesi 36-vjeçar do të bëjë prezantimin e tij të madh më 16 korrik. Zoti i një eventi të quajtur "The Unveil" (zbulimi), ish-ylli i Barcelonës do të njohë tifozët e tij të rinj. Përveç Lionel Messit, kjo ngjarje do të ketë "argëtim, fjalime në fushë dhe më shumë", sipas njoftimit për shtyp të Inter Miami.

 

Bashkëpronari i klubit David Beckham do të jetë i pranishëm. Gjithashtu edhe Sergio Busquets mund të prezantohej në stadiumin DRV PNK me ish-bashkëlojtarin e tij te Barça. Spanjolli luajti për shumë vite përkrah Lionel Messit, dhe gjithashtu vendosi të bashkohej në MLS nën drejtimin e Tata Martinos, trajnerit të klubit. E sigurt është se shtatë herë Topi i Artë duhet të debutojë pak ditë pas prezantimit të tij, pasi Inter Miami do të përballet me Cruz Azul më 21 korrik.