Klubi i La Liga është përballur me një telash të pazakontë para sfidës së sotme ndaj Seviljes, pasi një pjesë e futbollistëve kanë humbur avionin për shkak se kanë dalë për kafe.

 

Ndërsa grupi ishte në aeroport gati për të hipur, avioni u nis pa 17 prej tyre. Siç shpjegohet nga Carrusel Deportivo, 15 lojtarë dhe dy anëtarë të stafit shkuan për kafe, humbën dhe humbën thirrjen e fundit para se të hipnin.

 

Klubi i Las Palmas kishte organizuar udhëtimin në darkën e të shtunës për sfidën e sotme që luhet në Sevilje dhe udhëtimi do të bëhej me tranzit në Madrid. Në fillim lojtarëve u tha se do të kishte një vonesë në nisjen e avionit dhe një grup prej 15 futbollistësh dhe 2 fizioterapistë shkuan në një nga lokalet e njohura të aeroportit të Gran Kanarie.

 

Me gjithë këtë pengesë, zgjidhja u gjet shpejt, pasi një tjetër fluturim është planifikuar për këtë të shtunë në mbrëmje. Grupi do të kompletohet të dielën.

 

E 18-ta në La Liga, klubi i Ishujve Kanarie ende nuk ka fituar në katër ndeshje të ligës (dy barazime, dy humbje).