Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë ka ndodhur në orën 20:04 të ditës së sotme në lagjen Defne të Hatajit .

 

Presidenca e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 16.74 km me magnitudë 6.4 ballë.

Në momentin e tërmetit, në aeroportin e Hatajit ka pasur panik nga qytetarët.