Kick boksierja shqiptare Ilda Lelo, ka mbojtur titullin kampione bote në Kick Boks për peshën 62.5 kg.

 

Lelo garoi në “WKU World, World Kickboxin Union”, për femra, kometicion i cili u mbajt në pallatin e sportit në qytetin e Vlorës.

 

Kick boksierja shqiptare mundi të triumfonte ndaj sportistes turke, Tugba Gyl Bozkya, pas pesë raundesh.

 

 

Kjo fitore bëti që Ilda Lelo të mbrojë dhe për të dytën herë titullin e saj si kampione bote në këtë sport.  shqiptare që ta mbrojë titullin për herën e dytë.

 

Vetë trajneri i FughtClub Vlora, Alban Alikaj e ka cilësuar një mbrëmje të mrekullueshme dhe një arritje të madhe, ndërkohë që e emocinuar u shfaq dhe vetë kick boksierja përballë të pranishmëve të shumtë në tribuna.