Rezultatet e zgjedhjeve të 14 majit po çojnë sërish miliona në kutinë e votimit.

 

Sipas rezultateve të shpallura nga Këshilli i Lartë i Zgjedhjeve, presidenti Recep Tayyip Erdoğan ka arritur në 49,52 për qind të votave dhe kreu i CHP Kemal Kiliçdaroglu ka arritur në 44,88 për qind të votave.

 

Nga ana tjetër , AK Partia çdo ditë tërheq vëmendjen e popullit me këngët dhe reklamat elektorale.

 

Kënga e re, e cila preku mijëra shikime tërhoqi vëmendje të madhe në një kohë të shkurtër, ku kryefjala e videos ishte "Ju sfidoni dhimbjen" dhe "Shpresa jonë jeni ju"

 

Në pamje shfaqen turmat e njerëzve që mbeshtesin presidentin Erdogan.