Deputetët e opozitës kanë mbledhur më shumë se 35 firma për të  kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen McGonigal.

 

PD kërkon ndër të tjera ngritjen e këtij Komisioni në mënyrë të verifikohet verifikimi i ligjshmërisë së kontakteve dhe marrëdhënieve të kryeministrit Edi Rama me agjentin e FBI-së, Chareles McGonigal, Dorian Duckën e Agron Nezën si dhe përfshirja e tyre në marrëdhënie dhe ndërveprim me McGonigal dhe oligarkun rus Oleg Deripaska.

 

Duket se një nga emrat e deputetëve që nuk ka firmosur është Enkelejd Alibeaj, pavarësisht se mbështetësit e tij Bardhi, Tabaku, Gështenja dhe të tjerë kanë