Një 27-vjeçare shqiptare është vrarë me armë zjarri nga ish-partneri i saj në Itali.

 

Mediat e huaja shkruajnë se shqiptarja jetonte prej vitesh në Itali dhe punonte në sektorin e kateringut, ndërsa autori i dyshuar punonte si kuzhinier dhe ishte me rekorde të pastra.

 

Ndërsa për të renë shqiptare rezultonte ka pasur precedentë të mëparshme kriminal, për krime ndaj pronës dhe tregtim droge gjatë vitit 2022.

 

Pas vrasjes, 27-vjeçari ka telefonuar policinë dhe është vetëdorëzuar, ku ka pohuar se shkak ka qene fundi i një lidhjeje.

 

Trupi i pajetë i është besuar organit gjyqësor për autopsi, ndërkohë që vijojnë analizat teknike për armën klandestine.