5 C
Tirana
Saturday, November 28, 2020
Reklame
Reklame
video

Kronike

Një 65-vjeçar nga Elbasani gjobitet në Kakavijë, testi i Covid i rezultoi pozitiv, por…

Rezulton pozitiv me Covid 19, por pavarësisht kësaj një 65-vjeçar nga Elbasani ka tentuar të kalojë kufirin me Greqinë. Pas kontrollit në pikën kufitare...

SPAK merr të pandehur biznesmenin Gentian Malindi, dyshohet si porositësi i 137 kg kokainë të kapura në portin e Durrësit

SPAK merr të pandehur Gentian Malindin, personi që ndodhet në arrati pasi dyshohet si porositësi i 137 kilogramëve kokainë të kapura në portin e...

Shifra rekord të humbjeve të jetëve/ 18 të vdekur nga COVID-19, 645 raste të reja në 24 orët e fundit

Shifra rekord të humbjeve të jetëve në vendin tonë nga Covid-19. Mësohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 18 vdekje nga koronavirusi...
Reklame

Statistika COVID

Albania
17,719
Total active cases
Updated on November 28, 2020 8:15 am

Politika

Gjekmarkaj: Basha duhet të punojë më shumë për bashkimin e së djathtës, Presidenti më i qartë në këtë pikë

Analisti Agron Gjekmarkaj, i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se Basha është një kandidat për kryeministër, që vjen me ofertë serioze.“Rama...

(Video) Rama s’i reziston llokumeve, iu jep çelësin e shtëpisë 4 familjeve në Shijak: Beso e kontrollo!

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër shtëpitë e reja të disa familjeve në Shijak, të cilat kanë përfituar nga projekti i rindërtimit.4 banesat...

Kukësi i hoqi titullin ‘Qytetar Nderi’ Veton Surroit, reagon Rama: Një lajthitje kolektive. Parlamenti të ndërhyjë një herë e mirë për medaljet

TIRANË Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në tëitter lidhur me vendimin e këshillit bashkak në Kukës për heqjen e titullit ‘Qytetar Nderi’...

“Ndalojeni atë m…”! Spartak Braho zbulon përgjimet e marsit të 96-ës: Kush e dha urdhrin për të goditur profesorin e PS!

Deputeti socialist, Spartak Braho, në librin e tij “Masakroni Servet Pëllumbin”, i cili ka dalë në treg, sjell pjesë nga jeta politike e tij,...

“Olta Xhaçka gënjeu për udhëtimin me helikopter”, PD nxjerr pamjet e ministres në Dibër: E përdori për fushatë elektorale

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi ka nxjerrë një video të re për të denoncuar rastin e fluturimeve të Olta Xhaçkës me helikopter.Kësaj radhe PD...

Presidenti Meta vendos datën kur hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të KED: Ftoj KLGJ dhe KLP…

Presidenti Meta njofton se më 4 dhjetor do hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED) që do të...

Vizita në Abu Dabi, Rama pritet në takim nga ministri i Jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, kryeministri Edi Rama është pritur në një takim nga...

Analizë

Provoni të bëni betejë politike me tërmetin

Mero BazeMund të bëni betejë me kufomat e pandemisë, siç po bëni, meqë doni patjetër vdekjen si motiv të politikës së PD. Mund të...

Abonohu per lajmet e fundit

Regjistrohuni për të marrë lajmet e fundit nga Frekuenca.com

Rrjetet Sociale

Rajoni

Prezantohet kabineti i ri qeveritar në Mal të Zi, shqiptarit Dritan Abazoviç i besohet posti i zëvendëskryeministrit

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç, paraqiti propozimin përfundimtar të përbërjes së kabinetit qeveritar.Zëvendëskryeministër do të jetë...

Lufta e UÇK-së bashkon Shqipëri-Kosovë-Maqedoni e Veriut, institucionet arsimore e kulturore firmosin qëndrimin e përbashkët

Institucionet e shkencës dhe të kulturës në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut kanë dalë me një qëndrim të përbashkët mbi luftën e Ushtrisë...

Kosova regjistron 15 të vdekur dhe 775 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, njoftoi të enjten se gjatë 24 orëve të fundit 15 pacientë kanë vdekur dhe janë regjistruar 775 raste të...

I shkarkuan djalin nga posti i lartë diplomatik, deputeti Shala nuk lë gjë pa thënë: Fundërrinat janë ngjitur në kulmin e shtetit!

Presidentja Vjosa Osmani komunikoi dje shkarkimin nga detyra të 4 konsujve, mes tyre edhe djalin e deputetit të AAK-së Haxhi Shalës, Flakron Shalën, cili...

Video/ Momentet e frikshme të tërmetit të një viti më parë, 50 sekondat që rrënuan qindra ndërtesa

Si sot një vit më parë Shqipëria u zgjua nga tërmeti tronditës, ndër më të fuqishmit në histori, që la pas dhimbje të pafundme....

Aktualitet
TË FUNDIT

(Video) Rama s’i reziston llokumeve, iu jep çelësin e shtëpisë 4 familjeve në Shijak: Beso e kontrollo!

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër shtëpitë e reja të disa familjeve në Shijak, të cilat kanë përfituar nga projekti i rindërtimit.4 banesat...

Kukësi i hoqi titullin ‘Qytetar Nderi’ Veton Surroit, reagon Rama: Një lajthitje kolektive. Parlamenti të ndërhyjë një herë e mirë për medaljet

TIRANË Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në tëitter lidhur me vendimin e këshillit bashkak në Kukës për heqjen e titullit ‘Qytetar Nderi’...

Koronavirusi i merr jetën piktores së njohur, humb betejën pas 3 javësh Lumturi Blloshmi

Ndahet nga jeta për shkak se ishte infektuar me Covid 19, piktorja e njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi.Mesohet se ajo po luftonte me virusin e...

Një 65-vjeçar nga Elbasani gjobitet në Kakavijë, testi i Covid i rezultoi pozitiv, por…

Rezulton pozitiv me Covid 19, por pavarësisht kësaj një 65-vjeçar nga Elbasani ka tentuar të kalojë kufirin me Greqinë. Pas kontrollit në pikën kufitare...

VIDEO/ Shpërthim i kontrolluar në Durrës, shembet me eksploziv pallati 9-katësh

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës.Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij...

Sport

Bashkë kampionë bote në 1986, ish-trajneri i Argjentinës nuk e di që Maradona ka vdekur, ja pse ia mbajnë të fshehtë

Carlos Bilardo, ish-trajneri i madh i Argjentinës që arriti suksesin historik në vitin 1986 duke fituar botërorin për vendin e tij nuk e di...

Botërori “Katar 2022”, FIFA zyrtarizon vazot, ja ku pozicionohet Shqipëria!

Me renditjen e fundit të përditësuar, FIFA ka përcaktuar zyrtarisht edhe vazot për zonën euriopiane për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Shqipëria është vendosur...

Këngëtarja italiane shkakton polemika: Vdekja e Maradonës paska më shumë rëndësi se…

E gjithë bota e futbollit dhe jo vetëm ka vajtuar ndarjen nga jeta të Diego Armando Maradona.Legjenda e futbollit, vdiq më 25 nëntor në...
- Advertisement -

Kulture

Sekretet e festivalit të RTSH/ Fituesi është shpallur në rrjet? Kuke e Kurti: As juria nuk është zgjedhur

Më pak se një muaj na ndan nga festivali i këngës në RTSH që këtë vit del i zhveshur në shesh nga salla historike.Në...

“U përula me respekt e nderim” Meta: Vepra e Skënderbeut udhërrëfyese e qartë për të garantuar të ardhmen tonë europiane!

Presidenti Ilir Meta, i ndodhur në Dibër të Madhe për të përkujtuar 111-vjetorin e Kongresit të Dibrës, ka nderuar edhe memorialin e Heroit tonë...

Lajme nga Bota

Selfie me trupin e pajetë të Maradonës, pushohen nga puna punonjësit e agjencisë funerale, fotot bëjnë xhiron e rrjetit

ARGJENTINEImazhet e Diego Armando Maradonas të vdekur përfundojnë në mediat sociale. Vajzat e kampionit të futbollit, i cili ndërroi jetë dy ditë më parë...

U bombardua në makinën e tij, vritet në Iran shkencëtari i armëve bërthamore

TEHERANShkencëtari i armëve bërthamore i Iranit Mohsen Fakhrizadeh është vrarë pranë kryeqytetit Teheran. Lajmi u konfirmua Ministria e Mbrojtjes së vendit.Fakhrizadeh vdiq në spital...

Britania i hap dritën e gjelbër vaksinës Astra Zeneca, me gjithë pikëpyetjet nga ekspertët shëndetësorë

Britania i dha dritën e gjelbër vaksinës së kompanisë AstraZeneca për koronavirusin, megjithë pikëpyetjet e ngritura nga ekspertët lidhur me disa nga të dhënat...

Joe Biden letër shqiptarëve: Kurrë s’kam qenë kaq optimist për të ardhmen, do të shpëtojmë planetin!

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës kosovare “Miqtë e Amerikës”, me rastin e...

Tërmet i fortë në Turqi, sizmologu paralajmëron qytetarët: Duhet kujdes i madh, në këtë zonë mund të ketë…!

Turqia është tronditur ditën e sotme nga një tjetër tërmet i fortë me magnitudë 4.9 të shkallës rihter. Tërmeti pati epiqendër zonën e Malatyas...

Video Galeri

VIDEO/ Gëzim dhe lot, amerikanët festojnë rrugëve fitoren e Joe Biden, marshime në shumë qytete

Amerikanët kanë vërshuar rrugëve sot pas lajmit se Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale.https://youtu.be/8jTt7GGMOLUNë shumë qytete të SHBA, qytetarët kanë dalë në rrugë për...

VIDEO/ Tensione, molotovë dhe lot në Greqi, nëna e reperit të vrarë nga ”Agimi i Artë”: Pavlos është gjallë, shtypi nazistët!

GREQI Athina është përfshirë nga tensione të mëdha për shkak të vendimit nga Gjykata e Apelit për të shpallur tashmë ”Agimin e Artë” si organizatë...

Pamjet apokaliptike pas ciklonit “Ianos” në Kefalonia, shihni si dhjetëra makina fundosen mes gurëve e baltës (FOTO+VIDEO)

Imazhet që tregojnë skena gati apokaliptike vijnë nga Assos, në në ishullin Kefalonia të Greqisë. Një masiv i tërë me gurë dhe baltë ka...

VIDEO/ Përmbytje dhe shkatërrime, cikloni ‘Ianos’ shkakton dëme të mëdha në ishujt grekë në Jon

GREQI Gadishulli i Peloponezit dhe ishujt përreth janë goditur nga stuhia e paralajmëruar ‘’Ianos’’ që ka një forcë të ngjashme me një uragan.Zakynthos, Ithaca dhe...

Besa Shahini largohet nga detyra, kush është ministrja e re e Arsimit

Besa Shahini është larguar nga detyra si ministre e Arsimit. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa këtë pozicion do ta...

Frikë nga COVID-19?! Shihni çfarë ndodh jashtë shkollës ‘1 Maj’ në kryeqytet (VIDEO)

Pamjet që shihni vijnë nga shkolla 9-vjeçare ‘1 Maji’ në kryeqytet, në ditën e parë të nisjes së vitit të ri shkollor.Ndonëse ky një...

Kuriozitete

Publikohen për herë të parë fotot e ambasadës shqiptare në Paris gjatë periudhës komuniste, këto janë emrat e oficerëve të Sigurimit të Shtetit që…

Publikohen për herë të parë fotot e ndërtesës së selisë së ambasadës së Shqipërisë në kryeqytetin e Francës, Paris, e cila do të shërbente...

Dëshmia e rrallë e Flora Dishnicës për vrasjen e Gjinishit: Mora telegramin që vinte për Enverin, ku thuhej; ‘porosia juaj u zbatua me sukses’

Publikohen dëshmitë e rralla dhe të panjohura të znj. Flora Sata Dishnica ish-sekretare e Enver Hoxhës pranë Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Nacionalçlirimtare gjatë...

Dëshmia e italianit në gjyqin e ‘Deputetëve’: Tarasconi solli 150 napolona flori, anglezët na sugjeruan të bënim sabotim duke i vënë zjarri në Kuçovë…

Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi i Ministrisë së Punëve të Brendëshme të cilat i përkasin dosjes hetimore dhe gjyqsore të të...

Lifestyle
TË FUNDIT

Kuzhinieri i famshëm turk rezervon përjetësisht tavolinën e preferuar të Maradonës

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.Ai ndërroi jetë në shtëpinë e tij në Tigre, afër Buenos Airesit, pas një sulmi në zemër...

Teknologji

“Apple” dhe “Facebook” përplasen për privatësinë pas vendimit për çaktivizimin e gjurmimit në iPhone

Përplasje e re midis kompanive Apple dhe Facebook për temën e privatësisë.Gjiganti Cupertino do të prezantojë një funksion që do të lejojë përdoruesit e...

Shpiket “retina artificiale” kundër degjenerimit të syrit

Terapitë e reja për degjenerimin makular të lidhur me moshën, vijnë nga një retinë e lëngshme artificiale, një nanomaterial që do të injektohet në...

Kryesisht me numra, këto janë dhjetë fjalëkalimet më të dobëta për vitin 2020

Sipas një studimi të ri, ka ende njerëz që përdorin në rrjete sociale fjalëkalimet më të lehta për tu hakuar si “123456789”, fjalën “fjalëkalim”...

Shëndet

Si ndikojnë çrregullimet hormonale te lëkura, mënyrat e thjeshta të trajtimit dhe parandalimit

Puçrrat që dalin në mjekër lidhen drejtpërdrejt me hormonet, pubertetin dhe ciklin menstrual.Pavarësisht këtyre faktorëve, shumë personave u shfaqen puçrrat në mjekër në çdo...

Zbuloni kurën me sherebelë e mjaltë, për ftohjet e papritura

Uljet e temperaturave shoqërohen me raste në shtim të të prekurve me ftohje të papritura. Ndryshimi i temperaturave të mëngjesit dhe mbrëmjes nga ato...
Reklame

Seriale

Lule të Vetmuara/Topraku dhe Ejlyli détyrohen të bashkëpùnojnë

Plàni i vajzave me qéllim vràsjen e Kemalit, nuk shkoi aspak ashtu siç ato kishin plànifikuar apo ménduar. Kështu, të gjitha së bashku, mbesin...

Lule të Vetmuara/Songyli detyròhet të mbàjë péng Zehrën

Dashuria mes Songylit dhe Gynejit është shumë e madhe, por atyre u ndérhynë shumë fàktorë të tjerë në mes, të cilët i kanë si...

Lule të Vetmuara/ Gynej zbùlon mesazhet mes Songylit dhe Mertit

Me të mësuar që Sinemi ka përméndur Ejlylin në gjumë, duke fàjësuar veten për vdékjen e saj, vajzat ngríhen dhe shkojnë për t’i kërkuar...