14.5 C
Tirana
Friday, May 27, 2022
Reklame

Kronike

Reklame

Statistika COVID

Albania
291
Total active cases
Updated on May 26, 2022 11:52 pm

Politika

Analizë

Abonohu per lajmet e fundit

Regjistrohuni për të marrë lajmet e fundit nga Frekuenca.com

Rrjetet Sociale

Rajoni

Aktualitet
TË FUNDIT

3 miliardë lekë garanci bankave që do u japin hua bizneseve të produkteve ushqimore

Këshilli i Ministrave vendosi sot miratimin e linjës së garancisë shtetërore në vlerën 3 000 000 000 (tre miliardë) lekë, në favor të bankave...

Rehabilitimi i linjës hekurudhore Tiranë-Durrës dhe ndërtimi i linjës për në Rinas, miratohen 2 marrëveshje

Këshilli i Ministrave vendosi sot miratimin e dy marrëveshjeve për rehabilitimin e linjës hekurudhore Tiranë-Durrës dhe ndërtimin e linjës hekurudhore për në Aeroportin Ndërkombëtar...

Peleshi: Grupbatalioni i Këmbësorisë së Lehtë, në shtator certifikohet nga NATO

Grupbatalioni i Këmbësorisë së Lehtë testoi kapacitetet dislokuese si dhe zhvilloi qitje me armë personale dhe kolektive në stërvitjen 72-orëshe “Biza-22”. Ministri i Mbrojtjes, Niko...

Energjia nga inceneratorët, ERE licencon ECO-Elb për prodhim

Enti Rregullator i Energjisë ka licencuar kompaninë ECO-Elb në veprimtarinë e prodhimit të energjisë nga djegia e mbetjeve urbane. Edhe pse shoqëria është e...

Efektivë të FA-së pastrojnë bregdetin e Ksamilit

Efektivë të Forcave të Armatosura ndërhynë sot për pastrimin e territorit në Ksamil. Aksioni i pastrimit është përqendruar tashmë në zonat bregdetare, ku përveç strukturave...

Sport

- Advertisement -spot_img

Kulture

Lajme nga Bota

Video Galeri

Kuriozitete

Lifestyle
TË FUNDIT

Aktori i Hollivudit Kevin Spacey akuzohet për katër ngacmime seksuale

Aktori dhe producenti amerikan Kevin Spacey është nën hetim lidhur me katër akuza për ngacmim seksual ndaj tre burrave. Shërbimi i Prokurorisë së Kurorës (CPS) tha se 62-vjeçari është akuzuar...

Teknologji

Polimeri i çuditshëm ”vetëshërues”

Gjatë disa eksperimenteve mbi materialet ngjitëse, një studiues nga Universiteti i Tokios hasi në një polimer të çuditshëm, i aftë të vetëshërohet, shkruan focus.it. Me...

Është koha t’i kërkoni Google që të heqë të dhënat tuaja personale nga rezultatet e kërkimit

Google më në fund po e bën më të lehtë për ju që të siguroheni që informacionet tuaja personale të mos shfaqen në rezultatet...

“Sa më shumë pyetje që bëj, aq më shumë më rriten shqetësimet”, Elon Musk nxjerr kushte për blerjen e Twitter-it

Miliarderi Elon Musk ka thënë të martën se oferta e tij prej 44 miliardë dollarësh për blerjen e rrjetit social, Twitter, nuk do të...

Shëndet

Reklamespot_img

Seriale